Toimetajaauhind ootab kandidaate!

Edvin ja Lembe Hiedeli nimeline toimetajaauhind antakse välja ka sel aastal. Auhind on loodud eesmärgiga juhtida tähelepanu keeletoimetaja olulisele panusele ilukirjandusliku või filosoofilise teksti keelelisel ja sisulisel õnnestumisel ning tõsta esile teenekaid toimetajaid. Auhind eraldatakse pikaajalise, viljaka ja tähelepanuväärse toimetamistöö eest.

Kandidaate esitama on kutsutud ja oodatud kõik keele ja kirjandusega seotud organisatsioonid, niisamuti ka eraisikud. Kandidaate saab esitada kuni 1. septembrini aadressil ekl@ekl.ee. Esitada tuleb vabas vormis tutvustus kandidaadi erialasest tegevusest ja auhinnale kandideerimise põhjendus, soovitav on lisada nimekiri olulisematest toimetamistöödest. Laureaat kuulutatakse välja rahvusvahelisel keeltepäeval 26. septembril ja auhind antakse üle rahvusvahelisel tõlkijate päeval 30. septembril.

Auhinna saaja otsustab žürii, mille paneb kokku Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Keeletoimetajate Liit. Eesti Kultuurkapital toetab auhinnarahaga.

Edvin ja Lembe Hiedeli nimeline toimetajaauhind anti esimest korda üle 2015. aastal, siis pälvis selle Maiga Varik. 2016. aastal oli laureaat Triin Kaalep, 2017. aastal Anu Saluäär, 2018. aastal Linda Targo, 2019. aastal Asta Põldmäe ja 2020. aastal Kajar Pruul.

Lähem teave:

Triinu Tamm, Eesti Kirjanike Liit, triinutammtriinu@gmail.com, 5347 6994

Ingrid Velbaum-Staub, Eesti Kirjanike Liit, ingrid@ekl.ee, 627 6414

Eesti Keeletoimetajate Liidust kuuluvad žüriisse Aet Kuusik ja Pilleriin Torim.