Kutsu keeletoimetaja külla

Kampaaniast

Eesti Keeletoimetajate Liit korraldab kampaaniat „Kutsu keeletoimetaja külla!“ alates 2019. aastast, et tutvustada Eesti ettevõtetele, asutustele ja vabaühendustele keeletoimetaja töö sisu ning juhtida tähelepanu kasule, mida teksti toimetamine tellijale toob.

Kampaania käigus toimetavad liidu tegevliikmed organisatsioonidele kuni viie lehekülje pikkuse teksti ning annavad ühe tunni ulatuses keelenõu.

Seni toimunud sarnastes kampaaniates on osalenud 91 organisatsiooni ja 36 liidu tegevliiget.

Kampaaniat rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Kõik 2022. aasta kampaaniakliendid on leitud!

Kui soovite saada teavitust meie järgmise kampaania alguse kohta, võtke ühendust Mirel Püssiga aadressil tekstitohter@gmail.com ja teid teavitatakse esimeste seas.

Kuidas osaleda?

 • Keeletoimetaja Marju Randlane nõustas 2022. aastal Lääne-Nigula vallavalitsust
  Valige välja kuni viie lehekülje jagu (kokku 9000 tähemärki koos tühikutega) üldkeelset teksti, mida soovite toimetada lasta, ning kopeerige see Wordi faili (NB! Open Office ja Google Docs ei ole toimetamiseks sobilikud!).
 • Andke oma huvist teada projektijuhile aadressil tekstitohter@gmail.com, esitades järgmise info.
 1. Organisatsiooni nimi, aadress ja veebisaidi aadress.
 2. Kontaktisiku nimi, telefon ja meiliaadress.
 3. Organisatsiooni lühitutvustus või link sellekohasele veebitekstile.
 4. Toimetamist vajav tekstifail koos teksti lühikirjeldusega ning lisainfo selle kohta, millist abi keeletoimetajalt ennekõike ootate. Kui te ei ole veel jõudnud teksti välja valida, võite saata selle ka veidi hiljem, aga kirjeldage palun lühidalt, mis liiki ja mis teemalise teksti plaanite toimetajale saata.
 5. Info selle kohta, kas eelistate saada nõustamist oma kontoris (lisage aadress) või veebi vahendusel (Skype, Zoom vmt) ning huvipakkuv keeleteema (tekstiga seotud või mõni muu).
 6. Muu vajalik.
 • Kampaania projektijuht vastab teile ja viib teid kokku sobiva keeletoimetajaga. Palun arvestage, et saame võtta toimetada ainult neid tekste, mille jaoks meil pädev keeletoimetaja pakkuda on.
 • Kui soovite lasta toimetada rohkem kui 5 lk teksti ja/või saada nõu suuremas ulatuses kui tund aega, siis see on tasuline teenus, mille hinnas ja muudes tingimustes saate oma keeletoimetajaga ise kokku leppida.
 • Kui see on teile vastuvõetav, siis palume lasta keeletoimetajal teha või teha ise kohtumisest pilt ning saata see kampaania projektijuhile aadressil tekstitohter@gmail.com. Fotod avaldatakse Eesti Keeletoimetajate Liidu kodulehel ja Facebooki lehel ning neid kasutatakse illustratiivse materjalina kampaaniat puudutavates tekstides.

Kampaanias saavad osaleda organisatsioonid, kes oma huvist esimesena teada annavad ja kelle vajadustele sobiv keeletoimetaja meil võtta on. Kampaania eesmärgist lähtuvalt eelistame neid ettevõtteid ja asutusi, kes varem keeletoimetamisteenust kasutanud ei ole ja/või kus keeletoimetajat ei tööta.

Osalejad 2022. aastal

MTÜ Omakogu (külas käis Evelin Kivimaa), vaata lisa

Lääne-Nigula vallavalitsus (külas käis Marju Randlane), vaata lisa

Estkeer OÜ (külas käis Loone Ots), vaata lisa

Haap Consulting OÜ (külas käis Kerli Tennosaar)

MTÜ Vaikuseminutid (külas käis Killu Mei), vaata lisa

Prana OÜ (külas käis Karen Kuldnokk)

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (külas käis Anu Rooseniit)

Pildigalerii

 

 

Meenutused

2021. aasta kampaaniast on kirjutanud Mirel Püss.

2020. aasta kampaaniast on teinud kokkuvõtte Brita Kaasik ning muljeid on jaganud Merit Lassmann ja Kerli Tennosaar.

2019. aasta kampaaniast on teinud kokkuvõtte Kristel Ress.

2019., 2020., 2021. ja 2022. aasta pildigalerii