Ilmunud on liidu viies aastaraamat

Aastaraamatu trükise saab soetada 15 euro eest juhatuselt (saadaval on ka mõni viie aastaraamatu komplekt, mis maksab 40 eurot) või tasuta alla laadida.

Millest saab lugeda?

Aastaraamat annab edasi 2022. aasta juubelihõngu: enda ettekandest konverentsil „Keeletoimetaja sõbrad“ on vorminud artikli Tiit Hennoste ja Sirje Maasikamäe.

Lugeja saab lähemalt tuttavaks mitme huvitava inimesega. Rubriigis „Kogemus kõneleb“ räägib Katrin Kern oma armastusest sõna, keele ja raamatute vastu. Toimetajakogemusi jagab ka Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajaauhinna laureaat Krista Mõisnik ning rubriigis „Saame tuttavaks“ on leidnud koha tekstitohter Mirel Püssiga tehtud intervjuu.

Loomulikult kajastab aastaraamat Vikipeedia keeletoimetamistalguid ja küllakutsumiskampaaniat ning juttu tuleb ka kutseeksami salapärasest maailmast.

Aastaraamatust ei puudu ka praktiline vaatenurk: Riina Reinsalu ja Reili Argus jagavad Wordi kasutamise näpunäiteid, praktikakogemuse on kirja pannud nii juhendaja kui ka kolm praktikanti ning usinamad lugejad jagavad mullu ilmunud esimese keeletoimetamisõpiku kasutamise muljeid.

 

Aastaraamatu peatoimetaja oli Svea Tarkin, kolleegiumisse kuulusid Helin Kask, Helika Mäekivi, Airi Männik, Rita Niineste ja Ann Siiman. Keeletoimetaja oli Piret Joalaid ja küljendaja Mirell Šmidt.

Aitäh autoritele ja teistele, kes aastaraamatu valmimisele kaasa aitasid!