Vikipeedia keel korda meie kõigi abiga!

V eesti teaduskeele konverentsil Tallinnas kuulutati välja Vikipeedia keeletoimetamistalgud, mis toimuvad 1. detsembrist 2017 kuni 14. märtsini 2018. Talgute eesmärk on keeleliselt parandada ja ladusamaks muuta Vikipeedia keeletoimetamist ootavaid artikleid ning väärtustada keeletoimetaja tööd. Talgud korraldavad Tartu ülikool, Eesti Keeletoimetajate Liit ja MTÜ Wikimedia Eesti ning need on osa Vikipeedia edendamise projektist Miljon+. Kopsakaid rahalisi auhindu jagab Tartu Hansa Rotary Klubi selleks, et esile tõsta vabatahtlikke toimetajaid ja anda oma panus eesti keele arendamisse ja hoidmisse.

Keeletoimetamistalgutega soovitakse pöörata tähelepanu Vikipeedia artiklite keelelisele kvaliteedile. „Vikipeedias on praeguse seisuga üle 4200 artikli, mis ootavad keeletoimetamist. Kutsume kõiki innukaid talgutel osalema, sest sel viisil saame vikiartiklite keelekasutuse parandamisele üheskoos kaasa aidata,“ sõnas Riina Reinsalu keeletoimetajate liidust.

Keeletoimetamistalgud on mõeldud kõigile, kes tahaksid keeletoimetaja tööd proovida, keeletoimetajate liitu kuulumine või varasem töökogemus pole seejuures oluline. Osalemiseks on vaja registreeruda Vikipeedia kasutajaks, leida sobiv artikkel ja asuda toimetama. Konkursi lehel on esitatud artikliloend keeletoimetamist vajavatest artiklitest.

Žürii selgitab välja kõige paremini keeletoimetatud vikiartiklid ja parimaid talgulisi premeeritakse rahalise auhinnaga. Arvesse võetakse nii keeletoimetatud artiklite arvu kui ka paranduste kvaliteeti. Auhinnafond on 2000 eurot ja selle paneb välja Tartu Hansa Rotary Klubi.

Keeletoimetamistalgute žüriisse kuuluvad Maarja Valk (Eesti Keeletoimetajate Liit), Marju Randlane (Eesti Keeletoimetajate Liit), Ann Siiman (žürii esimees, Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut), Annika Hussar (Tallinna Ülikooli eesti keele ja kultuuri instituut), Sirli Zupping (Miljon+ projektijuht) ja Sven-Erik Soosaar (MTÜ Wikimedia Eesti).

„Vanasti panid inimesed on teadmised laulu sisse, üksteisele laulmisest kasvasid välja laulupeod, ilma milleta me Eestit ette ei kujutaks. Tänapäeval pannakse teadmised Vikipeediasse. Vikipeedia on nagu digitaalne laulupidu, kus loojaks võib olla iga keeleoskaja,“ kommenteeris Vikipeedia täiendamise ideed Aune Past Tartu Hansa Rotary Klubist.

Täpsem info keeletoimetamistalgutel osalemise kohta: https://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:Keeletoimetamistalgud.

Lisateave: Sirli Zupping, Miljon+ projektijuht, 56 155 993, sirli.zupping@ut.ee

www.miljonpluss.ut.ee