Toimetajaauhinna laureaat on Kajar Pruul

Žürii koosseisus Riina Kasser (esimees), Kai Aareleid, Sirje Ratso ja Triinu Tamm valis 2020. aasta Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajapreemia laureaadiks Kajar Pruuli. 

Kajar Pruul (snd 1959) on lõpetanud 1982. aastal Tartu ülikooli eesti filoloogia erialal ja töötanud ajakirjas Vikerkaar toimetajana alates selle asutamisest 1986. aastal. Lisaks igapäevasele toimetamistööle Vikerkaares on Kajar Pruul aidanud viimase kolme kümnendi jooksul raamatuks viimistleda terve hulga olulisi algupäraseid teoseid, samuti on ta toimetanud arvukaid nõudlikke tõlketekste. Pikaajaline toimetajakogemus, eruditsioon ning täpne eesti keele taju on teinud Kajar Pruulist usaldusväärse kriitiku ja inspireeriva kaasamõtleja nii autoritele kui ka tõlkijatele.

Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajaauhinna eesmärk on juhtida tähelepanu toimetaja olulisele panusele ilukirjandusliku või filosoofilise teksti keelelisel ja sisulisel õnnestumisel ning tõsta esile teenekaid toimetajaid. Auhind antakse pikaajalise, viljaka ja tähelepanuväärse toimetamistöö eest. Esimese Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajaauhinna pälvis 2015. aastal Maiga Varik, 2016. aastal oli laureaat Triin Kaalep, 2017. aastal Anu Saluäär, 2018. aastal Linda Targo ja 2019. aastal Asta Põldmäe. 

Auhind antakse üle 30. septembril 2020 rahvusvahelise tõlkijate päeva pidulikul tähistamisel Tartu Ülikooli kunstimuuseumis (Ülikooli 18) kell 15. Auhinda annavad välja Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Keeletoimetajate Liit. Auhinnafondi toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo:

Riina Kasser, Eesti Keeletoimetajate Liit, riina.kasser@gmail.com, 5647 8150

Triinu Tamm, Eesti Kirjanike Liit, triinutammtriinu@gmail.com, 5347 6994