Osaleme Vikipeedia arendamise projektis Miljon+

Et muuta keeletoimetaja elukutse ühiskonnas nähtavamaks, võtab liit 2017. aasta juulist kuni 2018. aasta veebruarini Vikipeedia arendamise projekti Miljon+ raames osa Eesti vabariigi 100. aastapäeva ühiskingitusest. Projekti eesmärk on jõuda aastaks 2020 miljoni kvaliteetse vikiartiklini. Meie kingitus Eestile on 1000 keeletoimetatud artiklit. Kuna liidul on praegu sadakond liiget, siis tähendab see, et iga liige saaks soovi korral keeletoimetada kümme artiklit. Artiklid on eri pikkusega (sh leidub pooleleheküljelisi artikleid), nii et piirduda saab 5−10 leheküljega.

Vikipeedias on praeguse seisuga üle 4200 artikli, mis ootavad keeletoimetamist. Nende artiklite loetelu on saadetud liidu postiloendisse. Sealt leiab ka juhised toimetamise tehnilise poole kohta ja tabeli, kuhu toimetatud artiklid märkida.

Kutsume kõiki innukaid projektis osalema, sest sel viisil saame vikiartiklite keelekasutuse parandamisele üheskoos kaasa aidata ning ühtlasi tähistada nii enda viiendat kui ka Eesti sajandat sünnipäeva.

Kõik küsimused võib esitada vikirühma juhile Riina Reinsalule aadressil riinareinsalu@gmail.com.