Keeleaasta novembris pakume taas tasuta keelenõu

2019. aasta novembris pakuvad Eesti Keeletoimetajate Liidu liikmed kampaania „Kutsu keeletoimetaja külla!“ käigus Eesti ettevõtetele ja asutustele uuesti tasuta keelenõu, nagu seda tehti tänavu veebruaris.

12 organisatsioonil on võimalus lasta keeleliselt toimetada üks viie lehekülje pikkune tekst ja saada selgema sõnastuse kohta tund aega nõuandeid. See annab ettevõtetele, riigiasutustele ja vabaühendustele kogemuse, kuidas saab keeletoimetaja neile toeks olla.

Eesti Keeletoimetajate Liidu juhatuse esimehe Helika Mäekivi sõnul on kampaanial kaks peamist eesmärki. „Esiteks soovime näidata huvilistele, millist abi saab keeletoimetaja tekstide lihvimisel osutada. Teine eesmärk on viia kokku keelenõu küsijad ja andjad. Kampaaniaga saame tutvustada laiemalt seda, mida keeletoimetaja teeb ja miks,“ ütles Mäekivi.

Esimene keeletoimetaja küllakutsumise kampaania möödus keeletoimetajate liidul tänavu veebruaris edukalt. 18 keeletoimetajat oli abiks kokku 32 organisatsioonile nii riigi- ja vabasektorist kui ka erasektorist. Tagasisideküsitlusele vastanud klientidest jäi 82% oma kogemusega kindlasti ja 15% enam-vähem rahule. Organisatsioonidele meeldis eelkõige keeletoimetaja kiire suhtlus, põhjalikkus, süvenemine teemasse, professionaalsus, konkreetsus, asjakohased ja lihtsad selgitused ning heatahtlikkus. 47% vastanutest ütles, et kampaania mõjul hakkab või plaanib tulevikus hakata keeletoimetaja abi kasutama, ülejäänute hulgas oli palju neid, kes on seda juba teinud või teeb pidevalt.

Lisateave:

Kristel Ress
Eesti Keeletoimetajate Liidu asutajaliige
5666 3876
kristel.ress@paevakera.ee