Tunnusta head keeletoimetajat! Toimetajaauhind ootab kandidaate

Edvin ja Lembe Hiedeli nimeline toimetajaauhind antakse välja ka sel aastal. Auhind on loodud eesmärgiga juhtida tähelepanu toimetaja olulisele panusele ilukirjandusliku või filosoofilise teksti keelelisel ja sisulisel õnnestumisel ning tõsta esile teenekaid toimetajaid. Auhind antakse pikaajalise, viljaka ja tähelepanuväärse toimetamistöö eest. Toimetaja töö on nähtamatu, ent ometi hädavajalik selleks, et ilmunud raamat pakuks tõelise lugemiselamuse.

Kandidaate esitama on kutsutud ja oodatud kõik keele ja kirjandusega seotud organisatsioonid, samuti eraisikud. Kandidaate saab esitada kuni 1. septembrini aadressil taotlus@ekl.ee. Esitada tuleb vabas vormis tutvustus kandidaadi erialasest tegevusest ja auhinnale kandideerimise põhjendus, soovitatav on lisada nimekiri olulisematest toimetamistöödest. Laureaat kuulutatakse välja Euroopa keeltepäeval 26. septembril ja auhind antakse üle rahvusvahelisel tõlkijate päeval 30. septembril.

Auhinna saaja otsustab žürii, mille panevad kokku Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Keeletoimetajate Liit. Eesti Kultuurkapital toetab auhinnarahaga.

Edvin ja Lembe Hiedeli nimeline toimetajaauhind anti esimest korda välja 2015. aastal ning selle on pälvinud Maiga Varik, Triin Kaalep, Anu Saluäär, Linda Targo, Asta Põldmäe, Kajar Pruul ja Mart Orav.

Lähem teave:

Ingrid Velbaum-Staub, Eesti Kirjanike Liit, ingrid@ekl.ee, 627 6414