Kas kõik on kokku episood?
- 16.11.2022
Episoodilisest mälust kerkib esile pilt õppejõust, kes juhib tähelepanu asjaolule, et kui filmile on vändatud mitu osa või jagu, siis sobibki nende kohta sedasi öelda. Kui laps kodus köhib, ei ole teda tabanud mitte köhaepisood, vaid tavaline köhahoog. Ja kui kellelegi meenub mõni seik või vahejuhtum, sobibki kasutada just neid sõnu.
Kui jaod, juhtumid, osad ja hood pole mitte episoodid, võite proovida, kuhu sobituksid sõnad vahejuhtum, pildike, osa, koht, kaader, naeruhoog, filmiõhtu, saade ja jagu järgmises lookeses.
„Meenub suvine episood, mil vaatasime õhtul õuekinos ühe mängufilmi teist episoodi. Naljakates episoodides tabas meid kõiki häälekas naeruepisood. Keegi ei mäletakski seda episoodi, kui sellega samal ajal poleks juhtunud üks teine episood: kõige põnevamas kohas läks wifi ära ja episood jäi pooleli. Õnneks meenus ühele meist, et tal on telefonisse Spotifyst salvestatud lemmiksaate järgmine episood. Hakkasime hoopis seda kuulama.“
Tehke see väike sõnavaraharjutus suuliselt ja proovige olla vestluspartnerile arusaadav. Kas pole tore episood, mis talletada episoodilisse mällu? Ei, ikka tore hetk, mida mäletada.
Kirjutanud Airi Kapanen
- Kategooriad:moesõnad, sõnavara